Poprad doma podľahol Piešťanom 1:2

24.11.2012 Celý región

Poprad 23. novembra (TASR) - Poprad sa v úvode schuti zahryzol do svojho súpera, keď vyslal na bránku sériu striel, s ktorými si však Tomek poradil. Aktívny forčeking hostí však postupne otupil ostrie popradskej aktivity a k slovu sa začali dostávať aj Piešťanci. Úvodné dejstvo veľa gólového vzruchu neprinieslo. Dôsledná defenzíva eliminovala nebezpečné akcie na minimum a to málo čo prešlo pred bránku, pochytali obaja gólmani. Domáci nedokázali nič vyťažiť ani z presilovky o dvoch hráčov, ktorú hrali v závere tretiny.

Ani prostredné dejtvo divákov nenadchlo. Hre chýbalo vzrušenie a potrebné tempo, keď najmä u domácich bol badateľný úbytok síl po štvrtkovom stretnutí so slovenskou dvadsiatkou. Gólový moment prišiel v 35. minúte, keď strelou od modrej využil presilovku Filip a získal pre hostí vedenie.

Aj v tretej tretine sa Tomekovi po dlhú dobu darilo držať čisté konto a privádzať do zúfalstva popradských strelcov. Jeho čaro prelomil až Hvila v 50. minúte, keď vyrovnal v presilovke jedovatou strelou zo svojej obvyklej pozície z ľavého kruhu. Krátko na to sa domácim po druhýkrát naskytla presilovka o dvoch hráčov, ktorú však opäť nedokázali pretaviť na gól. Napriek finišujúcej snahe Popradu sa skóre do konca tretiny nezmenilo. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých Saliji získal druhý bod pre hostí.

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Ak nevyužijete presilové hry piatich proti trom, tak si nezaslúžite vyhrať. Snaha z našej strany bola, ale boli sme málo dôrazní v zakončení. Napriek tomu, že sme súpera výrazne prestrieľali, nedokázali sme streliť víťazný gól."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Mali sme veľmi slabý vstup do zápasu. Takisto sme mali slabý pohyb a viazla nám kombinácia. Chlapcom sme cez prestávku dohovorili, ale naša hra sa aj tak nezlepšila. Avšak bojovnosťou a výkonom brankára Tomeka sme dokázali uhrať dobrý výsledok."

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 50. Hvila (D. Buc) - 35. R. Filip (J. Ručkay, H. Ručkay), rozh. sam. nájazd S. Saliji
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Haring (Piešťany) 5+DKZ za krošček
rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Smrek
1305 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gríger, Homa
Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Bučka, K. Grman, A. Kolník - Chylo, T. Melichárek, Haring - H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji - Lisoň, Mertel, Stupka

HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Góly: 10. Preisinger (Pálffy), 28. Pálffy (I. Ďatelinka), 34. R. Konečný (Kutálek), 34. I. Ďatelinka (Pálffy, R. Školiak), 41. R. Školiak (Pálffy, Preisinger) 45. I. Ďatelinka (Pálffy, R. Školiak) - 4. Mašlonka (Stümpel), 17. M. Segľa (A. Podstavek, Hamrák), 20. M. Kováčik (M. Segľa), 59. R. Tománek (A. Podstavek, Stümpel), 60. Mašlonka (M. Segľa, König)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:0
rozhodovali: Orolin - Bednár, Snášel
1527 divákov

Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, M. Srnec, Trška - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Lažo, Stieler, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Bezúch, Klejna, Kazinota
Nitra: M. Valent (45. Žigárdy) - Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, M. Bača, Árvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Jokila - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - A. Podstavek, Hamrák, M. Segľa - Kadura, Kmeč, Pupák

MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 11. Zošiak (A. Novotný), 25. M. Hollý (Murček, Hús) - 14. Valášek (O. Ďuriš), 36. O. Ďuriš (Valášek, Drevenák), 56. Škoda (Harant), 60. Rúfus (T. Varga)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Drevenák (Žilina) 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: Lokšík - Brath, Valach
1700 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, Zošiak, R. Pukalovič ml., Hriňa, A. Beňa, Tupý, Zukal, M. Danko - Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Hús, L. Vartovník, Mikušovič - Kentoš, Dírer, M. Horský
Žilina: Johanes - D. Devečka, Rúfus, Harant, Brcko, Leško, Dlouhý, T. Staňo, Sekáč - T. Varga, Škoda, M. Kokavec - R. Krajči, Troliga, K. Jass - Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - T. Sýkora, Drábek

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 21. Podkonický (Brabenec, P. Zuzin), 48. J. Mucha (P. Huňady)
Vylúčení: 3:7 na 2 min
rozhodovali: J. Konc, Goga - Jobbágy, M. Korba
2448 divákov

Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, P. Huňady, L. Zuzin
Trenčín: Škrečko - Vizváry, T. Bokroš, Pozník, Bagin, Imrich, J. Koma, E. Bednár, Habšuda - J. Pardavý st., Marosz, B. Mravík - Sojčík, Lelkeš, T. Klíma - Jakúbek, Broska, P. Kopecký - Nemčík, Adamec, Šišovský

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 12. Heizer (Lukacevic, Ján Sýkora), 34. Handzuš (Ján Sýkora, Lukacevic), 35. Handzuš (tr. strieľanie) - 1. Matúš Chovan (Marek Slovák), 18. Marcel Haščák
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Slipčenko (Banská Bystrica) na 10 min za nešportové správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: D. Konc - M. Junek, P. Šefčík
1669 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Styk, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner, Kolešnikovs, Novajovský - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora - B. Jankovič, T. Zigo, Petro - Lamper, Češík, Juraj Sýkora
Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Kolba, Deyl, M. Takáč, M. Macejko, M. Gajdoš, Martin Chovan - Marcel Haščák, R. Jenčík, Spilar - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - D. Pašek, Mlynarovič, Jokeľ - Richard Huna, Róbert Huna, Svitana